Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej – spotkanie ze studentami (24.01.2025, g. 13:30)

Zapraszamy wszystkie Studentki i wszystkich Studentów zainteresowanych rozwojem przedsiębiorczości we Wrocławiu i regionie na spotkanie ogólnowydziałowe pt. „Przedsiębiorczość w Aglomeracji Wrocławskiej: stan na dzisiaj i plany na przyszłość” z jednym z kluczowych interesariuszy zewnętrznych Wydziału Neofilologii UWr, Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW).

Termin i miejsce spotkania: piątek 24.01.2025, godz. 13:30-15:00, Instytut Filologii Romańskiej, Plac Biskupa Nankiera 4, sala 3.2. (II. p.) Obowiązują zapisy przez formularz online do czwartku 23.01.2025, godz. 23:59: https://forms.office.com/e/DFzWPDnaGm

Aneta Herbuś jest Kierowniczką Działu ds. Obsługi Inwestora w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej; akredytowaną egzaminatorką z zakresu „Outsourcing i offshoring w kontekście pozyskiwania inwestorów do gmin”. Z procesem inwestycyjnym jest związana od kilkunastu lat: koordynowała wiele projektów lokujących się zarówno w województwie dolnośląskim jak i śląskim. Jest ponadto autorką licznych publikacji z zakresu CSR (Corporate Social Responsibility/Społeczna Odpowiedzialność Biznesu) i Zrównoważonego Rozwoju współpracującą z klastrami energii, wykładowczynią i trenerką angażującą się w inicjatywy na rzecz rozwoju ekosystemu społeczno-gospodarczego.

Paulina Muszyńska jest Kierowniczką Zespołu ds. Projektów Rozwojowych w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, gdzie prowadzi projekt Startup Wroclaw. Od ponad 10 lat pracuje w obszarze rozwoju projektów i zarządzania wydarzeniami, organizując wysokiej jakości krajowe i międzynarodowe szkolenia i konferencje. Obecnie promuje innowacje i wspiera inicjatywy przedsiębiorczości i współpracy biznesowej na terenie Wrocławia oraz tworzy wydarzenia dedykowane ekosystemowi biznesowemu i startupowemu, takie jak: Made in Wroclaw, Evolutions: Meetup & Showcase czy Startup WRO Meetup.

ARAW SA to miejska spółka utworzona w 2005 r., której właścicielami są Gmina Wrocław i 32 samorządy gminne z terenu aglomeracji, realizująca zadania z trzech głównych obszarów:

(1) pozyskiwanie zagranicznych inwestorów z branży produkcyjnej i usługowej, a tym samym tworzenie nowych miejsc pracy i wzrost gospodarczy regionu, współpraca z biznesem aglomeracji w ramach opieki poinwestycyjnej, tworzenie warunków dogodnych do rozwoju startupów; pełnienie roli tzw. one stop shop dla nowych projektów inwestycyjnych; koordynowanie prac grupy roboczej zajmującej się realizacją – od strony zasobów ludzkich – inwestycji firmy Intel na terenie Aglomeracji Wrocławskiej;

(2) prowadzenie polityki informacyjnej i kreowanie korzystnego wizerunku aglomeracji wrocławskiej: realizowanie działań informacyjnych dla mieszkańców oraz wszystkich korzystających z Wrocławia i okolic jako miejsca pracy, studiowania, zamieszkania czy spędzania wolnego czasu; prowadzenie działań prospołecznych i proekologicznych – tworząc przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz kokreacji przy projektach z zakresu ESG (Environmental Social Governance/Środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny);

(3) realizacja projektów rozwojowych dla gmin i obszaru aglomeracji wrocławskiej z dofinansowaniem zewnętrznym (projekty edukacyjne, promocyjne, infrastrukturalne), przyczyniając się tym samym do zacieśniania współpracy i budowania silnej pozycji gospodarczej regionu; animowanie lokalnego ekosystemu gospodarczego.

ARAW kreuje i rozwija wiele rozpoznawalnych marek, takich jak Invest in Wroclaw, Study in Wroclaw, Wroclaw.pl, Startup Wroclaw, Visit Wroclaw czy Made in Wroclaw.

Zespół Made in Wrocław
Zespół organizujący wydarzenie „Made in Wrocław”

Projekt "Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego